موسسه آموزشی کیمیاگسترراشد

موسسه آموزشی کیمیاگسترراشد

موسسه آموزشی کیمیا گستر راشد

 

7 - رانندگی حرفه ای

دوره ی آموزشی  اتومبیل رانی و رانندگی حرفه ای  برای اولین بارو به صورت کاملا علمی بر اساس جدیدترین روش های تدریس  این رشته پر طرفدار در دنیای امروز زیر نظر قهرمان اتومبیل رانی کشور ، امیر احمدی در سال 1392 تدوین وتالیف گردیده است .تا علاقمندان بتوانند بصورت کاملا کاربردی و حرفه ای در راه پیشترفت سطح علمی خود و بالا بردن فرهنگ رانندگی کشور اقدام نمایند و راهی به سوی شرکت در مسابقات جهانی و بین اللملی را بگشایند.

 

 

  موسسه آموزش عالي آزاد

كيميا گستر راشد

 

-       ورزش رانندگی حرفه ای در کشور برای اولین بار و به صورت انحصاری  تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی و وزارت علوم ، تحقیقات وفناوری به موسسه آموزش عالي آزاد كيميا گسترراشد اعطا گردید. این رشته جدید توسط قهرمان اتومبیلرانی مسابقات حرفه ای رانندگی سرعت (ریس ) آقای امیرهوشنگ احمدی روحانی تالیف وتدوین گردید که توسط ایشان نیزاجرا می گردد. تا علاقه مندان بتوانند بصورت کاملا کاربردی و حرفه ای در راه پیشرفت سطح علمی خود و بالا بردن فرهنگ رانندگی کشور اقدام نمایند و راهی به سوی شرکت در مسابقات جهانی و بین المللی را بگشایند .

-       رانندگی حرفه ای خسارات مالی و جانی در تصادفات جاده ای و شهری را به حداقل می رساند وباعث  افزایش تسلط کنترل و هدایت خودرو برای رانندگان عادی می شود.

-        رانندگان حرفه ای و علاقمندان به مسابقات اتومبیل رانی برای کسب مقام های استانی و کشوری و آموختن علم نوین رانندگی حرفه ای نیاز مبرمی به گذراندن این دوره خواهند داشت که بعد از پایان دوره  گواهینامه پایان دوره معتبرو قابل ترجمه دریافت خواهند کرد.

-       جوانان مشتاق به کسب علم رانندگی جهت آگاهی بیشتر از قوانین ,رانندگی و مکانیک  با هدف ایجاد امنیت رانندگی حرفه ای با کمک دوره های مربوطه از به مخاطره انداختن جان خود و سایرین جلوگیری خواهد نمود.

-       تعمیر کاران و تیونرهای خودرو که مشتاق به ارتقاء سطح کیفی کار خود می باشند با گذراندن دوره های تخصصی اتومکانیک و تقویت خودرو توان آماده سازی خودروهای پرقدرت مسابقه ای را خواهند داشت .

-       رانندگان خودروهای شهری به خصوص بانوان محترمی که تابحال در جاده های بین شهری تجربه ی مطلوبی در زمینه رانندگی نداشته اند با گذراندن این دوره ها به طور کامل آماده رانندگی  در هر نوع شرایط آب و هوایی و جاده ای را خواهند داشت .

-       ورزش اتومبیل رانی به دلیل ایجاد هیجان بسیار مطلوب و شادی آور ، رانندگان را از نظر وضعیت روحی و فیزیکی در شرایط ایده آل نگه میدارد.

-        ورزش پر طرفدار اتومبیل رانی  که به دلیل وارد ٱوردن نیروی گرانشی G  به بدن راننده ، باعث کاهش وزن و زیبایی راننده میشود .

-       موسسه کیمیا گستر راشد با در اختیار داشتن بهترین ها و ستارگان اتومبیل رانی کشور توان ارائه بهترین خدمات را با به حداقل رساندن هزینه های مالی داشته و جهت رشد و پیشرفت رانندگی حرفه ای با کمک اسپانسرها شرایط مطلوبی را برای اکثریت اقشار جامعه فراهم کرده تا بتوانند سرعت وهیجان را تجربه کنند.

-       موسسه کیمیا گستر راشد آمادگی جذب فارغ التحصیلان دوره های رانندگی حرفه ای را داشته و مشتاق به عقد هرگونه قرار داد کاری می باشد .

موسسه کیمیا گسترراشد رشته رانندگی حرفه ای را به صورت دوره های کوتاه مدت وبلند مدت  برگزار مینماید. که در پایان هر دوره گواهینامه زیر نظر دانشگاه علمی کاربردی اعطا می گردد.

 

نوع دوره  :  دوره های عالی آزاد

ردیف

عالی آزاد

جمع ساعت

تعداد دروس

قیمت تومان

1

اتومبیلرانی ورانندگی حرفه ای

400

7

2/000/000

 

لیست تک درس های دوره :   اتومبیلرانی ورانندگی حرفه ای

ردیف

تک درس

1

آشنایی با رانندگی شهری و جاده ای

2

آشنایی با رانندگی ریس

3

راهنمایی و رانندگی

4

فرهنگ سازی

5

مکانیک فنی 1

6

شبیه ساز

7

رانندگی امنیتی

 

نوع دوره  :  دوره های پودمانی

 

ردیف

تک پودمان

1

رانندگی  حرفه ای درجه3

2

رانندگی  حرفه ای درجه2

3

تعمیرات فنی خودرو

4

تیونینگ سبک

5

تیونینگ سنگین

6

رانندگی حرفه ای اتوبوس

 

توجه : در جدول فوق پودمانها براساس  پیش نیاز اولویت بندی شده است.

 

توضیحات پودمان : رانندگی  حرفه ای درجه3

رشته اتومبیل رانی که یکی از رشته های محبوب ورزشی حال حاضر در کشور محسوب می شود، دارای زیر شاخه های فراوان علمی و عملی است که در صورت آموزش صحیح باعث بالا بردن سطح کیفی این ورزش  در کشور و همچنین رانندگی در بین اقشار جامعه و کاهش تصادفات و اشتباهات انسانی و بالا بردن فرهنگ رانندگی مردم خواهد شد. پیش از شروع رانندگی حرفه ای نیاز به دانستن نحوه ایجاد برخوردها و چگونگی پرهیز از آنها می باشد0

به حسب نیاز رانندگان مسابقه ای و نیز پرسنل دولتی که وظیفه ایشان رانندگی با انواع خودروهای سواری و ون می باشد، پودمان رانندگی نیمه حرفه ای به آموزش مهارت های مورد نیاز این دسته از رانندگان پرداخته که به صورت مرحله ای انجام می پذیرد. از این رو رانندگان قبل از نشستن پشت فرمان خودرو آموزش خود را با دستگاه شبیه ساز رانندگی آغاز می نمایند تا با انواع برخوردهای منجر به خسارت مالی و جانی آشنا شوند و تا حد امکان از آن ها پرهیز کنند.

 پشت سر گذراندن این دوره از اهمیت شایانی برای دانشپذيران برخوردار است0 چرا که نه تنها آشنایی کامل با مقررات راهنمایی و رانندگی از ملزومات رانندگی شهری است بلکه هر راننده حرفه ای نیاز به دانستن مقررات و آئین نامه مسابقات اتومبیل رانی را دارد0

این دوره با هدف آشنایی دانش پذیر با دوره ها و قوانین مربوط به مسابقات اتومبیل رانی جهت شرکت در مسابقات و رانندگی حرفه ای تدوین یافته است و از آنجا که پیش از قرار گرفتن شخص دانشپذیر در پشت فرمان اتومبیل های مسابقه ای نیازمند اطلاعات کافی در مورد رشته هاو قوانين گوناگون این مسابقات است، این دوره به عنوان پیش نیاز رانندگی حرفه ای طراحی شده است.

این دوره به منظور بالا بردن سطح رانندگی دانشپذیر با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا جهت آموزش رانندگی حرفه ای و آشنایی با انواع مسابقات به صورت عملی وجلوگیری از برخوردهای شدید و پرهیز از خسارت جانی تدوین شده است0

از آنجا که به دلیل فقدان برخی امکانات همچون پیست های حرفه ای رانندگی از جمله فرمولا وان در کشور ما انجام برخی از تست ها و تمرین های رانندگی حرفه ای امکان پذیر نیست، با اتکا به یاری نرم افزارها و سخت افزارهای شبیه ساز خودرو که مجوز خود را از فدراسیون اتوموبیل رانی کل کشور دریافت نموده اند و در قالب کمیته مجازی به کشور خدمت می کنند، توانسته ایم این مشکل را تا حد چشمگیری از سر راه برداریم.

توضیحات پودمان : رانندگی  حرفه ای درجه2

رانندگی حرفه ای یکی از پر طرفدارترین رشته های ورزشی جهان امروز است و به صورت کاملا علمی و با انجام محاسبات بسیار دقیق فیزیکی قابل اجراست0

از آنجا که تاکنون در کشور ما رانندگی مسابقه ای و امنیتی بطور جدی به عنوان یک رشته دانشگاهی شناخته نشده است، لزوم پدیدار شدن چنین رشته ای با توجه به نیازهای گوناگون مشاغل دولتی و غیر دولتی و نیز اجرای مسابقات اتوموبیل رانی حرفه ای کاملا محسوس است. به منظور ساخت چنین عرصه ای در کشور نیاز به آشنایی مدیران و مسئولان محترم با ورزشکاران این رشته باعث می شود تا با دنبال کردن مسابقات اتوموبیل رانی حرفه ای گزینه های مناسبی را در جهت استخدامی و اسپانسری پیدا کنند. این رشته نه تنها در زمینه تخصصی خود کاربرد فراوان در استفاده از استعدادهای بالقوه  جوانان دارد، همچنین در بحث ارتقا سطح فرهنگ رانندگی کشور که منجر به کاهش تصادفات رانندگی و خسارات مالی فراوان مرتبط با آن می شود.

این دوره به منظور تربیت رانندگانی با مهارت های بسیار بالا و با دانش فراوان از خودروی مورد استفاده خود مورد بحث قرار میگیرد0

از آنجا که مبحث رانندگی حرفه ای امری بسیار علمی و پیشرو با تکنولوژی روز دنیا در زمینه رشته های اتومکانیک، تیونینگ و فیزیک می باشد، نحوه ی آموزش آن نیز بسیار خطیر و حساس بوده و مستلزم آشنایی بسیار بالای اساتید این رشته با خودرو، تعمیرات، قطعات، انواع مسابقات، طریقه ی هدایت و کنترل هرگونه خودرو با حفظ حداکثر امنیت بوده که در صورت فقدان نظارت آموزشی و عالی دچار انحراف شده و باعث ترویج بی فرهنگی رانندگی، افزایش خشونت و فقدان حضور نمایندگان کشورمان در مسابقات اتوموبیل رانی بین المللی خواهد شد. از طرفی نبود آموزش تخصصی در این عرصه باعث می شود رانندگان وعلاقه مندان مجبور به کسب تجربه در این زمینه بدون دیدن آموزش شوند که راهی بسیار طولانی، پرهزینه، مخاطره انگیز و گاها غیر ممکن را پیش رویشان قرار خواهد داد.

توضیحات پودمان : تعمیرات فنی خودرو

هرراننده مسابقه موفق قبل از اینکه رانندگی را آغاز نماید ، نیازمند آموزش های حرفه ای در ارتباط با شناخت خودرو وانواع قطعات مصرفی در آن وچگونگی تعمیر آن ها را دارد.

آشنايي رانندگان حرفه اي با نوع ومارك خاص لوازم يدكي ، ميزان استقامت هر كدام وحتي نحوه ي نصب برخي از قطعات از جمله دسته موتور خودرو ، اگزوز وفيلترها  كه باعث كاهش يا افزايش كارکرد قطعه مي شود يكي از مهمترين آموزش هاي رشته رانندگي حرفه اي محسوب شده كه در صورت هم راستايی با آموزش تخصصي مكانيك خودروهاي استاندارد كارخانه اي كه در مسابقات اتومبيلراني كشور اجازه شركت را دارند نيز منجر به ارتقا سطح علمي راننده شده وكيفيت رانندگي را در شرايط خاص مسابقه اي وشهري افزايش خواهد داد.اين امر با كمك دارا بودن كارگاههاي تجهيز شده به امكانات ولوازم مكانيكي وتعميراتي وبا بهره گيري از اساتيد مجرب اتومكانيك بسيار موثر ومفيد خواهد بود.

هنرجويان در اين پودمان باآشنايي با قطعات ونحوه ي تعمير خودرو چه در بحث انجام امور مكانيكي خودروهاي مسابقه اي شخصي خود در داخل پيست فارغ از نياز پيدا كردن به كمك تعميركاران ديگر ، كاملا مستقل عمل خواهند كرد كه هزينه شركت در تمرينات ومسابقات رانندگي را تا حد چشمگيري كاهش خواهد داد ونيز بابالا بردن سطح علمي رانندگي از مكانيك خودروهايشان تا حدودي باعث كاهش خسارات مالي احتمالي به خودرو خواهدشد وراننده با آگاهي از چگونگي كاركرد موتور خودرو ميزان فشار لازم را به قطعات وارد خواهد كرد. ضمن اينكه اشخاص كه بصورت تجربي به كارتعميرات خودرويي پرداخته اند براي آشنا شدن با روش هاي جديد وصحيح واستاندارد تعميرات خودرو امكان حضور در اين كلاس وگذراندن اين پودمان را خواهند داشت كه در كل منجر به ارتقا سطح علمي وفرهنگي قشر تعميركار خودرو خواهد شد.

توضیحات پودمان : تیونینگ سبک

تیونینگ یا همان تقویت خودرو امری است که در جهت بالا بردن راندمان کاری یک اتومبیل جهت استفاده های بخصوص از جمله شرکت در کلاس های جی تی مسابقات اتومبیل رانی انجام میگیرد0

این پودمان نه تنها یکی از نیازهای اصلی رانندگان حرفه ای به شمار میرود بلکه دارای بازار کار بسیار خوب در میان تعمیرکاران نیز هست0 از آنجا که تیونینگ خودرو فعالیتی بسیار علمی و حساس است و نیز در صورت بروز هرگونه مشکل احتمال خطر، بسیار زیاد می باشد، نیاز بسیار زیادی در زمینه آموزش چگونگی انجام مراحل صحیح احساس می شود. آگاهی تیونر از کلیات و قوانین مسابقات رانندگی امری بدیهی است که منجر به کاهش خسارات مالی و جانی شده و سطح کیفی برگزاری کلاس های مختلف را تا حد چشمگیری افزایش می دهد.

به منظور بالا بردن دانش رانندگان حرفه ای برای تقویت خودرو و حرکت آنها در جهت صحیح تقویت خودرو و کاهش خسارت مالی و جانی و نیز آموزش حرفه ای تیونینگ به تعمیر کارانی که شیفته این امر جذاب و پر طرفدار هستند0 از آنجا که مبحث اصلی این مجموعه پودمان ها برآورده کردن نیازهای روزمره رانندگان حرفه ای رشته اتوموبیل رانی علی الخصوص کمیته ریس (سرعت میدانی) می باشد، این پودمان بیشتر در زمینه چگونه تولید اسب بخار بیشتر و بهبود بخشیدن شتاب خودرو براساس قوانین و در چارچوب آئین نامه مسابقات ریس فدراسیون اتوموبیل رانی طراحی شده تا رانندگان این رشته بطور مستقل بتوانند برخی فعالیت های خاص تقویت موتور و یا اتاق خودروی شخصی خود را انجام داده و این سهم را بصورت کاملا علمی و راهبردی و مطابق با قوانین میسر نمایند. از طرفی تعمیرکاران خودرویی که گاها به امر تیونینگ می پردازند، به دلیل عدم وجود کلاس های تخصصی تقویت خودرو در کشور پیشرفت بسیار کندی در این زمینه را تجربه می کنند که تاثیر این روند کند را بطور کاملا محسوس در عرصه مسابقات اتوموبیل رانی می توان مشاهده کرد که باعث ایحاد فاصله بیشتر و بیشتر کشورمان از سایر کشورهای جهان در این مورد می شود.

توضیحات پودمان : تیونینگ سنگین

اصطلاح تیونینگ سنگین به مفهوم تعویض موتور خودرو و استفاده از پیشرانه های قوی تر جهت انجام امور مرتبط با مسابقات اتومبیل رانی می باشد که در این خصوص تیونر نیازمند کسب اطلاعات فنی دقیق و نیز تجربه کافی در جهت setup چنین خودروهایی دارد. از آنجا که در زمینه تیونینگ سنگین تیونر گاها مجبور به تعویض گیربکس، سیستم انژکتور و سوخت رسانی شده و در برخی موارد به منظور رسیدن به اسب بخار بالاتر نیازمند بهره گیری از سیستم های توربوشارژ و سوپرشارژ و نیز نیتروژن می باشد. گذراندن این پودمان از واجبات امر تیونینگ محسوب می شود، چرا که تمامی این نکات بطور منظم و با تناسب با هم اجرا می شوند.

نحوه ی صحیح تیونینگ سنگین در راستای آئین نامه مسابقات اتومبیل رانی نه تنها امری علمی است بلکه تا حد زیادی وارد آمدن خسارات مالی و جانی احتمالی را کاهش داده و کسب مقام قهرمانی را تضمین می کند. در این خصوص ضرورت دوره جهت استفاده از کیت های صحیح Turbo و super و نحوه ی Map انژکتورهای مسابقه ای در جهت تنظیم میزان پاشش، جرقه و cutoff و نیز چگونگی تنظیم موتور با کمک Diag جهت خودروهای Turbo charged و برنامه ریزی Blow off کاملا آشکار بوده چرا که در صورت نصب اشتباه و بهره گیری از هرگونه سیستم ناسازگار منجر به خسارت و یا تلفات خواهد شد و کسب مقام مسابقات نیز مسلما غیر ممکن خواهد بود.

 

توضیحات پودمان : رانندگی  حرفه ای اتوبوس

رانندگی دردنیای حال حاضر پیرامون ما ، یکی ازاصلی ترین خدمات جامعه است که باعث ایجادارتباطات شهری وجاده ای، قومی وقبیله ای شده وجز  پرکاربردترین مشاغل درجهت حمل ونقل بار ویا انسان به شمارمی رود . ازاین رو بهره گیری ازکادرمجرب ، متعهد و متخصص رانندگان علی الخصوص رانندگان وسائل حمل ونقل عمومی باعث آسودگی خاطر هموطنان شده وتا حدچشمگیری خدمات رسانی به مردم کشورمان را ارتقاء می دهد0

آموزش حرفه ای رانندگی اتوبوس به دلیل آشناکردن راننده با وسیله نقلیه ای که دراختیار دارد باعث میشود وی فشار متعادل وقابل تحملی را نسبت به خودروی  مورد استفاده  اعمال کند،که دردراز مدت نه تنها باعث کاهش هزینه های مالی هنگفت نگه داری از خودرو شده بلکه تاحد بسیار زیادی ازصدمات وسوانح جاده ای جلوگیری می کند که خود اصلی ترین دلیل به منظور نیاز به تدوین چنین دوره ای است . ازآن جاکه تاکنون رانندگی ونحوه ی اجرای آن مسئله ای کاملا شخصی ، سلیقه ای بوده ، تفاوت فاحشی میان نحوه ی رانندگی بسیاری ازرانندگان وسائل نقلیه عمومی دیده میشود،که خود متاسفانه ازچهارچوب خاص و وحدت یکپارچه ای تبعیت نکرده وگاها باعث بروز اشتباهات فردی شده که در اکثر مواقع منجربه حوادث پرمخاطره رانندگی میشود . این پودمان بامرتفع نمودن چنین نیازهای وافری درراه ایجاد وحدت صحیح رانندگی سالم  و امن قدم پیش می گذارد0

 


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

نویسنده: کیمیا گستر راشد ׀ تاریخ: دو شنبه 29 بهمن 1392برچسب:7 - رانندگی حرفه ای, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

CopyRight| 2009 , kimia-grashed.LoxBlog.Com , All Rights Reserved
Powered By LoxBlog.Com | Template By:
NazTarin.Com